sgg
15 بهمن 1401 - 12:13

افتتاح ۲۸ واحد صنعتی در استان بوشهر

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۲۸ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۸ هزار و ۱۴۲ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۸۸۰ نفر امسال در استان بوشهر افتتاح و وارد مدار تولید شده است.

مهدی صفوی در حاشیه آغاز ساخت یک کارخانه تولیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر دیر با بیان اینکه طرح کارخانه تولید آهک هیدراته جاشک با سرمایه‌گذاری 210 میلیارد تومان عملیات اجرایی آن آغاز شد اظهار داشت: این طرح با تولید 45 هزار تن و اشتغال‌زایی 50 نفر عملیات اجرایی آن با مشارکت بخش خصوصی آغاز شده است.

وی از افتتاح کارخانه فرآوری گوجه‌فرنگی در دیر خبر داد و بیان کرد: کارخانه رب گوجه‌فرنگی در شهرستان دیر با سرمایه‌گذاری 60 میلیارد تومان و تولید یک هزار تن محصول در روز در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه شهرستان دیر قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر است تصریح کرد: شهرستان دیر از ظرفیت‌های مهم تولیدی و صنعتی مهمی برخوردار است که توجه ویژه به این شهرستان شده است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر به زمان افتتاح طرح کارخانه تولید آهک هیدراته جاشک اشاره کرد و افزود: با تأمین منابع مالی و زیرساختی تا یک سال آینده طرح آهکی هیدراته این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

صفوی از احیا واحدهای راکد صنعتی خبر داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر با احیای 19 طرح راکد صنعتی در کشور رتبه دوم کسب کرده است.

وی ادامه داد: تمرکز صمت استان بوشهر روی تولید واحد‌های صنعتی، بازسازی صنایع معدنی و توسعه صادرات با توجه به نزدیکی بندر دیر به کشور قطر در زمینه توسعه صادرات و تقویت این بندر است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به وجود 26 واحد صنعتی مستقر در شهرستان دیر بیان کرد: تعداد 15 واحد صنعتی با اشتغال 232 نفر و سرمایه‌گذاری 533 هزار و 452 میلیون ریال در حوزه صنایع معدنی در شهرستان دیر فعالیت دارند.

صفوی اضافه کرد: از این تعداد 8 واحد معدنی در تولید محصولات شن و ماسه، 5 واحد در زمینه محصولات قطعات بتنی و 2 واحد در زمینه تولید آهک و پودر میکرونیزه کربنات کلسیم فعال هستند.

وی از افتتاح 12 طرح صنعتی در دهه فجر امسال در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال تاکنون 28 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 8 هزار و 142 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 880 نفر افتتاح شده و این درحالی است که طرح‌‌های مهم پایی دستی صنایع پتروشیمی اجرایی شده است.

انتهای پیام/190

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018276