sgg
10 آذر 1401 - 17:24

تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قانون نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری خبر داد و گفت: از محل اجرای نظام تعرفه‌گذاری در آذرماه ۱۲۰۰ میلیارد تومان به حساب پرستاران واریز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، فاطمه محمدبیگی بعدازظهر امروز در همایش تجلیل از پرستاران نمونه استان قزوین که در تالار اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه در روزهای گذشته شاهد این بودیم که قانون تعرفه خدمات پرستاری که سال 1384 به تصویب رسیده بود و نزدیک 17 سال در اجرا معطل مانده بود، بالاخره در مرحله اجرا قرار گرفت.

وی اضافه کرد: به دلایل متعددی از جمله کسری بودجه و نبودن آیین‌نامه این قانون هر سال از رده اجرا خارج می‌شد؛ اما با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی کمیسیون بهداشت مجلس اجرای این قانون را در صدر پیگیری‌های خود قرار داد و بعد از اینکه این موضوع را با رئیس‌جمهور مطرح کردیم، ایشان به ما قول دادند که نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را در دولت سیزدهم عملیات کنند.

محمدبیگی از اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قانون نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری خبر داد و گفت: به دلیل مشکلاتی که سازمان برنامه و بودجه داشت، بیم این می‌رفت که تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری عملیاتی نشود، اما با پیگیری‌ها و پایمردی‌هایی که از سوی قشر پرستاران و کمیسیون بهداشت مجلس این قانون اجرایی شد.

وی ادامه داد: در همین راستا و از محل اجرای نظام تعرفه‌گذاری در آذرماه 1200 میلیارد تومان به حساب پرستاران واریز شد و 24 درصد از سهم پرستاران از این قانون در سال 1401 محقق شد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه برخی پرستاران اعتراض‌هایی را به نحوه اجرای این قانون دارند، گفت: بنابراین همچنان از دولت محترم مطالبه داریم که آیین‌نامه‌های دقیق برای اجرای نظام تعرفه‌گذاری تدوین شود و به مطالبات بحق پرستاران رسیدگی شود. در این حوزه با سازمان نظام پرستاری هم رایزنی شده تا مشکلات را برطرف کنند.

محمدبیگی یادآور شد: وظیفه مجلس تصویب قانون است و اجرا به عهده دولت است؛ به همین خاطر انتظار داریم که دولت در اجرا محکم، متقن و منطبق با قانون عمل کند و در نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری قانون به صورت دقیق اجرا شود و دسته‌بندی و سطح‌بندی خدمات به طور کامل در اجرای قانون تعرفه‌گذاری رعایت شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891849