sgg
15 بهمن 1401 - 12:21

خبر خوش به مردم زنجان/ به خانواده‌های دارای ۳ فرزند بیشتر زمین تعلق می‌گیرد

در جلسه قرارگاه جوانی استان عنوان بر اعطای منزل به سه خانواده چهارقلو در زنجان؛ قرار شد به ۳ قلوهای یک سال اخیر و همینطور خانواده‌های ۳ فرزند بیشتر زمین رایگان تخصیص داده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، محسن افشارچی  استاندار زنجان در آیین واگذاری واحد مسکونی به خانواده های دارای فرزند چهار قلو در استان زنجان، گفت: در حال حاضر سه واحد برای خانواده‌های دارای فرزند چهار قلو تأمین شده و کلید آن واگذار می‌شود و در اسرع وقت یک واحد دیگر نیز در اختیار خانواده مذکور قرار می‌گیرد.

استاندار زنجان گفت: قرار است برای سه قلوهایی که در یک سال اخیر متولد شدند نیز زمین تأمین و تعدادی از این خانواده‌ها در شهر زنجان و تعدادی نیز در سایر شهرستان‌ها هستند و در اسرع وقت این کار صورت می‌گیرد.

افشارچی تاکید کرد: آمار خانواده‌های دارای فرزند سوم به بالا نیز ثبت می‌شود و در صورت تعیین تکلیف زمین اختصاص یافته به این امر و آماده‌سازی آن در اختیار این خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

وی اقدامات برای جلوگیری از سقط جنین را مهم خواند و گفت: بیش از 120 نفر را شناسایی کردیم و تعداد قابل توجهی از آن‌ها منصرف شدند و با پزشکان نیز صحبت‌هایی شده تا از سقط جنین‌های بی‌مورد خودداری کنند.

استاندار زنجان، با اشاره به اینکه مسئله جمعیت موضوعی فراحاکمیتی بوده و باید کارهای فرهنگی در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: تصمیم داریم در زنجان طرحی با عنوان «+1» را اجرا کنیم و هر خانواده هر تعداد فرزند دارد یکی با آن اضافه کند.

افشارچی افزود: مسئله جوانی جمعیت از لحاظ فرهنگی باید برای مردم شکافته شود و به مردم روشن سازی و گفته شود و مسئولیت بر دوش تک تک خانواده ها بیفتد و از طرفی دولت نیز متعهد شده به خانواده‌های دارای فرزند سوم و بالاتر امتیاز مسکن دهد.

در ادامه اصغر اسماعیلی مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان در گفت: با توجه به ظرفیتی که در اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان وجود داشت، تصمیم گرفتیم امروز کلید سه واحد مسکونی را به این سه خانواده دارای فرزند چهارقلو تحویل بدهیم؛ ر راستای حمایت از تحکیم خانواده و جوانی جمعیت و منویات مقام معظم رهبری اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان اقدام به تحویل واحد مسکونی به خانواده های دارای فرزند چهارقلو کرده است.

وی گفت: اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان واحد مسکونی آماده به این خانواده‌ها تحویل می‌دهد و برای تحقق این مهم هم از ماه‌های گذشته برنامه‌ریزی و تلاش کرده است.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان تاکید کرد: خوشبختانه در ایام‌الله دهه فجر سه واحد مسکونی به سه خانواده که دارای فرزند چهار قلو در زنجان هستند واگذار شد و یک خانواده باقی مانده که به زودی امکان خانه‌دار شدن برای آنها فراهم می‌شود.

این مسئول گفت: بر اساس وظیفه‌ای که بر حسب قانونی بر عهده مجموعه راه‌وشهرسازی گذاشته شده خود را موظف به تامین مسکن خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشترکرده است و برای تحقق این مهم هم تلاش لازم را دارد.

اسماعیلی تاکید کرد: همچنین در راستای حمایت از جوانی جمعیت برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر این ظرفیت قانونی وجود دارد که اگر این خانواده‌ها قبل این از امتیازات دولتی مسکن استفاده کرده‌اند، دوباره می‌توانند از امتیازات لازم که در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد از تسهیلات زمین استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018299